سازمان نوسازی مدارس به تعهدات خود در خراسان‌شمالی عمل نکرده است‌

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، محمدعلی شجاعی در همایش خیرین مدرسه‌ساز خراسان شمالی گفت: مدرسه و آموزش شروع توسعه محسوب می‌شود و نمی‌توان نقش آن را انکار کرد.

به گزارش جمهوریت ;

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، محمدعلی شجاعی در همایش خیرین مدرسه‌ساز خراسان شمالی گفت: مدرسه و آموزش شروع توسعه محسوب می‌شود و نمی‌توان نقش آن را انکار کرد.

وی با اشاره به دیدار خود با رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و با ابراز گلایه از عدم انجام تعهدات این سازمان در خراسان شمالی افزود: متاسفانه سازمان نوسازی مدارس کشور به تعهدات خود نسبت به مصوبات سفر رهبری، سفر ریاست جمهوری و خسارات زلزله سال ۹۶ پایبند نبوده است.

استاندار خراسان شمالی وجود نیرو‌های آموزش دیده، متخصص و دلسوز را لازمه توسعه استان عنوان کرد و بیان داشت: استان اگر قرار است که مسیر توسعه را داشته باشد به جز از مسیر نیرو‌های آموزش دیده، متخصص و دلسوز این مهم میسر نمی‌شود که بخشی از آن در آموزش و پرورش وجود دارد.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با بیان اینکه انسان‌ها جامعه خود را می‌سازند نه منابع مالی، خاطرنشان کرد: امیدوارم با پیگیری‌هایی که در سطوح ملی صورت می‌گیرد بتوانیم شاخص‌های آموزش و پرورش استان بالاخص سرانه فضای آموزشی را در خراسان‌شمالی ارتقا دهیم.

شجاعی با اشاره به سهم ۱۴ درصدی مدارس استان از بخش خصوصی عنوان کرد: متاسفانه حضور بخش خصوصی در همه حوزه‌های استان بسیار کم است.

همچنین تنها ۱۴ درصد از مدارس استان با فعالیت بخش خصوصی اداره می‌شود که بسیار کم می‌باشد چراکه معتقدیم بخش خصوصی علاج درد مشکلات آموزش و پرورش استان به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی باید بخشی از نداشته‌های استان را مرتفع کند، خاطرنشان کرد: ارتباط بین دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش استان باید پیوسته و همیشگی باشد و در این راستا خروجی دانشگاه فرهنگیان باید به کمک آموزش و پرورش بیاید چراکه سفارش دهنده خروجی و محصول دانشگاه، آموزش و پرورش است.

استاندار خراسان شمالی با انتقاد از عملکرد برخی مدیران در استان اضافه کرد: متاسفانه برخی مدیران، روابط عمومی خود شدند و به خود انتقاد دارند، در حالی که اگر ۶ ساعت که هیچ ۶ سال هم نباشند اتفاق خاصی در آن دستگاه نمی‌افتد.

وی گفت: امیدواریم با انعقاد تفاهم‌نامه با رئیس سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان بتوانیم یکی از استان‌های سرآمد کشور در این زمینه باشیم.
انتهای پیام/ط

کمرنگ بودن بخش خصوصی در همه حوزه‌های استان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.