روش های گوناگون استعلام خلافی خودروها

مراجعه به سایت خلافی خودرو، یکی از راحت ترین روش ها برای استعلام خلافی می باشد. اما علاوه بر سایت خلافی خودرو روش های دیگری نیز در این رابطه وجود دارد.

در زمان رانندگی ممکن است که شما دچار تخلف شوید ولی در همان لحظه پلیس در آن مکان حضور نداشته باشد و دوربین های راهنمایی رانندگی تخلف شما را ثبت نمایند. در چنین مواقعی شما نمی دانید که چه میزان جریمه شده اید، بنابراین استعلام جریمه از سایت خلافی خودرو پلیس راهور یکی از متداول ترین و راحت ترین روش ها برای اطلاع از میزان جریمه شما می باشد. از آنجایی که عدم پرداخت به موقع جریمه های رانندگی باعث ۲ برابر شدن مبلغ می شود، بنابراین دانستن روش هایی برای استعلام خلافی خودرو، به ویژه برای آن دسته از افرادی که وقت کافی برای مراجعه به سازمان های مربوطه به جهت اطلاع از میزان جریمه خود ندارند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. علاوه بر سایت پلیس راهور، روش های حضوری و غیر حضوری دیگری برای استعلام خلافی خودرو وجود دارد که این روش ها هم مانند مراجعه به سایت پلیس راهور، امکان دسترسی آسانی را به میزان خلافی ماشین شما فراهم کرده اند. از این رو در این مقاله به بررسی روش های مختلف اطلاع از میزان خلافی خودرو پرداخته ایم.

سایت خلافی خودرو

خلافی خودرو یکی از دغدغه هایی می باشد که دارندگان خودرو ها معمولا با آنها دست به گریبان می باشند و در برخی از مواقع به دلیل دوربین هایی که پلیس راهنمایی و رانندگی در سطح شهر نصب کرده است، ممکن است رانندگان در صورت تخلف رانندگی، متوجه میزان جریمه خود نشوند. همه رانندگان می دانند که در صورت جریمه شدن، ۶۰ روز فرصت دارند که جریمه خود را پرداخت نمایند و در غیر این صورت میزان جریمه آنها ۲ برابر خواهد شد. علاوه بر این اگر میزان خلافی خودرو به ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان و بیشتر از آن برسد، پلیس راهنمایی رانندگی خودرو مورد نظر را توقیف می کند. از این رو اطلاع از میزان جریمه و خلافی خودرو یک امر بسیار مهم و ضروری برای جلوگیری از ۲ برابر شدن مبلغ جریمه ها و همچنین توقیف خودرو در صورت جمع شدن مبلغ جریمه ها و رسیدن آنها به حد مشخص شده، می باشد.

خوشبختانه امروزه با توجه به وجود اینترنت روش های گوناگونی برای مراجعه به سایت خلافی خودرو وجود دارد که رانندگان می توانند به راحتی از میزان خلافی خودرو خود مطلع شوند و آن را پرداخت نمایند. با مطالعه این مقاله می توانید با انواع روش های دسترسی به سایت خلافی خودرو و استعلام خلافی خودرو خود مطلع شوید. با استفاده از این روش ها دیگر نیازی نیست که به پلیس+۱۰ مراجعه کنید و زمان زیادی را در صف های طولانی و پر دردسر این سازمان برای دریافت خلافی خودرو خود سپری نمایید.

استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت و با استفاده از سایت راهور ۱۲۰ خلافی ماشین

یکی از بهترین و آسان ترین روش ها برای پرداخت جریمه نقدی خودرو شما، مراجعه به سایت  راهور ۱۲۰ استعلام خلافی خودرو می باشد. برای این کار باید با مراجعه به سایت خلافی خودرو پلیس راهور ۱۲۰ و ورود به بخش خدمات این سایت در قسمتی تحت عنوان استعلام میزان تخلفات رانندگی کلیک نمایید تا بتوانید وارد فرآیند دریافت خلافی خودرو و پرداخت آن شوید. تنها چیزی که شما در این روش استعلام خلافی خودرو به آن نیاز دارید، کارت ماشین می باشد. چرا که برای استعلام خلافی خودرو به برخی از شماره های درج شده بر روی کار ماشین نیاز خواهید داشت. حال برای شما سوال پیش می آید که کدام شماره ها را برای دریافت خلافی خودرو در سایت پلیس راهور باید وارد نماییم؟

برای دریافت و استعلام ریز خلافی خودرو با استفاده از سایت خلافی خودرو پلیس راهور ۱۲۰، نیاز به یک کد ۸ رقمی دارید که باید آن را از پشت کارت ماشین خود بردارید و در قسمت مربوطه وارد نمایید. در مرحله بعد کد کپچا مشخص شده را که به جهت جلوگیری از ورود ربات ها در نظر گرفته شده است را وارد نمایید. از آنجایی که سایت خلافی خودرو به دلیل افزایش امنیت اطلاعات سامانه پلیس راهور، آفلاین می باشد، این سایت به طور هفتگی آپدیت می شود، بنابراین بعد از وارد کردن کد ۸ رقمی و کلیک بر روی گزینه جستجو اطلاعاتی که برای شما نمایش داده می شود مربوط به چند روز گذشته می باشد. زمانی که از سایت خلافی خودرو پلیس راهور برای پرداخت جریمه ماشین خود استفاده می کنید، بعد از رویت میزان جریمه خودرو می توانید با استفاده از شناسه قبض و شناسه پرداختی که رویت می شود، اقدام به پرداخت جریمه خودرو خود نمایید.

اطلاعاتی که لازم است درباره سایت پلیس راهور استعلام خلافی بدانید

همانطور که گفته شد، سایت خلافی خودرو پلیس راهور یک سایت آنلاین نیست و به صورت آفلاین در اختیار کاربران قرار می گیرد و اطلاعات موجود در این سایت به طور هفتگی آپدیت می شود. نکته دیگر در رابطه با سایت خلافی خودرو، این است که اگر خلافی خود را با استفاده از آن پرداخت نمایید، اطلاعات شما بعد از ۷۲ ساعت در این سایت درج می شود، از این رو اگر بعد از پرداخت دیدید که اطلاعات تغییر نکرده است، لازم نیست که نگران باشید.

سایت خلافی خودرو پلیس راهور ۱۲۰ برای آن دسته از آی پی هایی که در خارج از کشور می باشند، بسته است و کسانی که قصد دارند از سایت خلافی خودرو پلیس راهور ۱۲۰ خلافی خودرو خود را استعلام نمایند، حتما باید از آی پی های داخلی استفاده نمایند. همچنین در زمان استفاده از سایت خلافی خودرو راهور، توجه داشته باشید که vpn دستگاه خاموش باشد، چرا که در صورت روشن بودن نمی توانید وارد این سایت شوید و کار انجام دهید.

استعلام خلافی خودرو از طریق vin

علاوه بر مراجعه به سایت خلافی خودرو، روش های دیگری نیز برای رویت و پرداخت جریمه خودرو وجود دارد، که یکی از آنها استعلام خلافی خودرو با استفاده از پیامک می باشد. اگر تصمیم دارید با استفاده از پیامک از میزان خلافی خودرو خود مطلع شوید، کافی است که کد ۱۷ رقمی vin درج شده در پشت کارت ماشین را به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک نمایید. با این کار بعد از سپری شدن چند دقیقه پیامکی با محتوای میزان خلافی خودرو و همچنین شناسه قبض و شناسه پرداخت به منظور پرداخت خلافی خودرو برای شما ارسال خواهد شد. برخلاف روش مراجعه به سایت خلافی خودرو پلیس راهور، این روش برای استعلام خلافی خودرو نیاز به دسترسی به اینترنت ندارد و مناسب رانندگانی می باشد که می خواهند میزان جریمه خودرو خود را بدانند ولی در همان لحظه به اینترنت دسترسی ندارند.

استعلام خلافی خودرو با استفاده از  شماره پلاک خودرو

یکی از پرتکرار ترین سوال هایی که اکثر دارندگان خودرو برایشان پیش می آید، این است که آیا می توان با استفاده از پلاک ماشین از میزان خلافی خودرو خود مطلع شد؟

خوشبختانه پلیس راهور ناجا این امکان را برای مردم فراهم کرده است که بتوانند با شماره پلاک اقدام به استعلام خلافی خودرو خود نمایند. برای این کار باید با شماره  ۸۸۲۸۸۸۸۸ از تهران و شماره ۰۲۱۸۸۲۸۸۸۸۸ از شهرستان ها، تماس حاصل فرمایید و از خلافی خودرو خود مطلع شوید. در صورت تماس یا این شماره متوجه خواهید شد که این تلفن، یک تلفن گویا است و از شما می خواهد که در صورت تمایل به استعلام تخلفات رانندگی شماره ۱ را وارد نمایید و در صورت تمایل به استعلام صدور گواهینامه و استعلام صدور کارت ماشین، شماره ۲ را شماره گیری نمایید. حال که شما می خواهید از میزان خلافی خودرو خود آگاه شوید باید شماره ۱ را وارد کنید تا به اپراتور وصل شوید و با دادن شماره پلاک ماشین خود، میزان خلافی ماشین را دریافت نمایید.

استعلام و چاپ خلافی خودرو با مراجعه به پلیس+۱۰

در بین تمام روش های غیر حضوری مانند؛ مراجعه به سایت خلافی خودرو پلیس راهور، استفاده از پیامک و کد vin و استفاده از شماره پلاک خودرو، یک روش حضوری برای اطلاع از میزان جریمه و خلافی خودرو وچود دارد که بیشتر مناسب کسانی است که نمی توانند از طریق اینترنت جریمه خودرو خود را پرداخت نمایند که آن هم مراجعه به پلیس+۱۰ می باشد. در این روش شما باید به دفاتر پلیس+۱۰ موجود در سطح شهر مراجعه کنید و با در دست داشتن کارت خودرو خود از مسئولین محترم بخواهید که خلافی خودرو شما را استعلام کنند. لازم به ذکر است که در این روش برای استعلام کردن و همچنین چاپ برگه قبض استعلام خلافی خودرو از شما هزینه دریافت می کنند. نکته بسیار مهم دیگر در زمینه استعلام خلافی خودرو این است که آن دسته از رانندگانی که  میزان خلافی ماشین آنها بیشتر از ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان باشد، مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ فایده ای برای آنها ندارد و این افراد حتما باید به مراکز و دفاتر راهنمایی و رانندگی مراجعه کنند.

چگونگی پرداخت خلافی های خودرو

تاکنون روش هایی که در خصوص استعلام خلافی خودرو وجود دارد را بیان کرده ایم، حال می خواهیم بررسی کنیم بعد از استعلام خلافی خودرو چگونه باید آن را پرداخت نمود. روش هایی مانند؛ خودپردازهای بانک ها، نرم افزارهای موبایلی، خود سایت پلیس راهور ۱۲۰ و تلفنبانک ها، از روش هایی هستند که می توان در زمان استعلام خلافی خودرو شناسه قبض و شناسه پرداخت را دریافت نمود و با استفاده از روش های گفته شده، خلافی خودرو را پرداخت کرد.

آیا امکان صفر کردن خلافی خودرو وجود دارد؟

خیلی از افراد وجود دارند که همواره به دنبال راه حل هایی برای صفر کردن خلافی خودرو خود می باشند. لازم به ذکر است که هیچ روشی برای صفر کردن خلافی خودرو وجود ندارد و اگر فردی قصد داشته باشد تا بدون پرداخت جریمه ماشین، خلافی خود را صفر نماید، باید بداند که این اقدام او پیگرد قانونی دارد و حتما با او برخورد خواهد شد. البته افرادی که توانایی مالی خوبی برای پرداخته جریمه خود را ندارند، در صورت امکان می توانند خلافی خودرو را قسط بندی نمایند.

کارت خودرو و دو شماره شناسایی VIN و بارکدپستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.