امروز ۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۸ ب.ظ

  اردک رباتیک وارد مزارع ژاپن شد / جدید ترین روش برای برنج کاری در جهان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.

به گزارش جمهوریت ;

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یکی از کشورهای آسیایی که مردم آن علاقه خاصی به برنج دارند ژاپن است و اکنون اردک رباتیک برای تسهیل برنج کاری وارد مزارع این کشور شده است.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این اردک رباتیک وظیفه دارد علف های هرز را از سر راه کشاورزان حذف کند. درواقع کشاورزان می توانند با حیال راحت برنج یا حبوبات مختلف را بکارند و در هنگام برداشت نیز حتی یک علف هرز درو نکنند.

  اردک رباتیک وارد مزارع ژاپن شد / جدید ترین روش برای برنج کاری در جهان

جالب است بدانید برای قرن ها است که کشاورزان برنج در آسیا از اردک های واقعی  به عنوان یک جایگزین طبیعی برای آفت کش ها استفاده می کنند. حتی فضولات اردک ها نیز به عنوان کود مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین اردک ها نقشی پررنگ در کشاورزی ژاپن ایفا می کنند. با این وجود در قرن بیست و یکم، استفاده از اردک ها کم کم فراموش شد و فناوری های جدید جای اردک ها را گرفتند.

اکنون یکی از مهندسان گروه خودروسازی ژاپنی نیسان، یک ربات جایگزین برای اردکهای طبیعی طراحی کرده است که نمونه اولیه آن در یاماگاتا در شمال شرقی ژاپن آزمایش می شود. البته این پروژه هنوز آزمایشی است و تجاری سازی نشده است در نتیجه هیچ اطلاعات خاصی در مورد وضعیت توسعه این تکنولوژی منتشر نشده اما کاربرد این تکنولوژی بسیار شگفت انگیز است.

  اردک رباتیک وارد مزارع ژاپن شد / جدید ترین روش برای برنج کاری در جهان

 این ربات دارای یک محفظه منحنی با یک جفت چشم هوشمند است. این ربات وزن ۱٫۵ کیلوگرمی دارد و تقریبا هم اندازه ی یک جارو برقی رباتیک بزرگ است.شاید برایتان سوال باشد چرا این ربات مهم است. ژاپن جایی است که کشاورزی برنج به علت سالخورده شدن جمعیت رو به کاهش است و در نتیجه استفاده از تکنولوژی بسیار مهم است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.