جاده ای که به مسافران رحم نمی کند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.

به گزارش جمهوریت ;

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یونگاس نام جاده ای است که بسیاری از افراد معتقدند جاده مرگ است. درواقع سفر به این جاده با مخاطراتی جدی همراه است و می تواند باعث شود افراد به کام مرگ کشیده شوند.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، جاده یونگاس از دید برخی از افراد جاده ای جذاب و مناسب برای گردشگری است و از دید برخی دیگر جاده ای که بسیار خطرناک است و یاداور مرگ. به هر حال چیزی که مشخص است، این است که سفر در این جاده می تواند مخاطراتی جدی برای مسافرانی ایجاد کند که به بولیوی سفر می کنند.

این جاده که دو طرفه است، درواقع فقط برای سفر یک وسیله نقلیه جا دارد، بنابراین به اندازه کافی وسیع است تا بتواند یک وسیله نقلیه را عبور دهد اما وقتی صحبت از ۲ وسیله نقلیه می شود ماجرا به کلی تغییر می کند. این جاده در ارتفاع ۴،۶۵۰ متر (۱۵،۲۶۰ پا) بالاتر از سطح دریا قرار دارد و جالب است بدانید توسط زندانیان پاراگوئه در دهه ۱۹۳۰ در جنگ چاكو ساخته شد و از آن زمان تا سال ۲۰۰۶ گسترش یافت.

 برای جلوگیری از هر گونه حادثه ای که ممکن است در جاده رخ دهد، وسایل نقلیه معمولا در سمت چپ جاده حرکت می کنند تا دید بهتری داشته باشند. این مسیر در طول فصل های بارانی به شدت خطرناک می شود و آب باران می تواند مسیر را لغزنده کند. جاده یونگاس در سال ۱۹۹۵ به عنوان “خطرناک ترین مسیر جهان” نامگذاری شد.

جالب است بدانید با وجود همه مخاطرات موجود در این جاده، دوچرخه سواران کوهستانی این جاده را بسیار دوست دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.