ثبت احوال: به زودی کارت‌های ملی هوشمندی به مردم تحویل داده می‌شود

رییس سازمان ثبت احوال و معاون وزیر کشور گفت:استفاده ادارات و دستگاههای اجرایی از مدارک هویتی مردم به صورت برخط ، از جعل و سوء استفاده این مدارک جلوگیری می کند.

به گزارش جمهوریت ;

رییس سازمان ثبت احوال و معاون وزیر کشور گفت:استفاده ادارات و دستگاههای اجرایی از مدارک هویتی مردم به صورت برخط ، از جعل و سوء استفاده این مدارک جلوگیری می کند.

به گزارش ایرنا حمید درخشان نیا یکشنبه در حاشیه آیین معارفه مدیر کل جدید ثبت احوال خوزستان در محل سالن جلسات این اداره کل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ادارات سه استان خوزستان، سمنان و قم از سال گذشته موظف شده‌اند به عنوان سه استان پایلوت طرح، به جای دریافت کپی مدارک هویتی از مردم، از سیستم برخط ثبت احوال این مدارک را استخراج نمایند.

وی افزود: در این طرح مشخص می‌شود که چه اداره‌ای و در چه روزی از مدرک هویتی فرد نسخه‌ای را برداشت کرده است و انجام این طرح توسط ادارات به احراز صحت مدارک هویتی افراد کمک و ضمن مقابله با جعل مدارک، از هزینه‌های اضافی برای مردم و ادارات جلوگیری می‌کند.

درخشان نیا با بیان اینکه این طرح درآینده در سراسر کشور اجرایی خواهد شد، ادامه داد: با توجه به اینکه تمام ادارات به صورت برخط به پایگاه های ثبت احوال متصل هستند و می توانند اطلاعات موردنیاز را از آنجا دریافت کنند نیازی به دریافت کپی مدارک از مردم نیست و اگر نیاز به تصویر مدارک هویتی باشد نیز می توانند از همین پایگاه ها، تصویر این مدارک را بردارند.

وی درادامه با اشاره به راه اندازی چاپخانه دولتی زیر نظر وزارت اقتصاد و دارایی برای چاپ کارت ملی هوشمند گفت: به زودی کارت‌های ملی هوشمندی به مردم تحویل داده می‌شود که تولید داخل کشور هستند.

رییس سازمان ثبت احوال اظهار داشت: تعدادی از مردم هنوز کارت‌های هوشمند خود را دریافت نکرده اند و با توجه به اینکه تولید کنندگان داخلی موفق شده‌اند که این کارت را تولید کنند به زودی به متقاضیان باقی مانده، تحویل داده می‌شود.

گفتنی است؛ امروز ” بهنام مریدی” مدیر کل ثبت احوال خوزستان طی مراسمی از این سمت تودیع و ” مجتبی فاطمی” به عنوان مدیر کل جدید معرفی شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.