۴ سال حبس برای شکارچی متخلف در نطنز اصفهان

سرپرست اداره محیط زیست شهرستان نطنز گفت: حکم ۴ سال حبس برای شکارچی دستگیر شده در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز صادر شده است.

به گزارش جمهوریت ;

سرپرست اداره محیط زیست شهرستان نطنز گفت: حکم ۴ سال حبس برای شکارچی دستگیر شده در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز صادر شده است.

علیرضا غلامی در گفتگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: برای شکارچی غیرمجازی که در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز دستگیر شده است، حکم ۴ سال حبس تعزیری صادر شده است.

وی افزود: این شکارچی به اتهام شکار یک رأس بز وحشی و حمل و نگهداری ۲ قبضه سلاح شکاری قاچاق و مهمات غیرمجاز در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز دستگیر و برای سیر مراحل قانونی، به دادسرا منتقل شد.

سرپرست اداره محیط‌زیست نطنز گفت: در دادگاه کیفری شماره ۲ نطنز به استناد بند “ب” ماده ۱۲ و ماده ۱۴ قانون شکار و صید و همچنین بند “الف” ماده شش و ماده ۱۸ قانون مجازات اسلامی حکم به ۳ سال حبس تعزیری برای شکار یک رأس بز وحشی در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز صادر شده است.

وی تصریح کرد: همچنین برای حمل ۲ سلاح قاچاق نیز به مدت یک سال حکم به حبس تعزیری و همچنین به علت همراه داشتن مهمات غیرمجاز نیز این شکارچی به جزای نقدی ۲۰ میلیون ریالی در حق صندوق دولت و ضبط سلاح و مهمات به نفع وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح محکوم شده است.

غلامی خاطرنشان کرد: از آنجایی که منطقه حفاظت شده کرکس نطنز، پناهگاه حیات وحش در این منطقه است، مطابق با قانون با شکارچیان غیرمجاز و شکارچیانی که وارد منطقه حفاظت شده شوند، به سختی برخورد می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.