امروز ۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۵ ب.ظ

بزرگ ترین حسرت بیل گیتس در دنیای فناوری چیست؟ / فقدان اندروید در مایکروسافت و شکست «ویندوزفون»

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.

به گزارش جمهوریت ;

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت اخیرا اعلام کرده که یکی از بزرگ ترین حسرت ها و شکست های خود را فقدان نسخه ای مثل اندروید در شرکت مایکروسافت می داند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بیل گیتس را می توان یکی از خلاق ترین و موفق ترین افراد در حوزه فناوری دانست. او در یکی از جدیدترین اظهار نظرهای خود اعلام کرده که بی توجهی به توسعه سیستم عامل جدید در مایکروسافت بزرگترین اشتباه وی بوده است.

مایکروسافت در سال ۲۰۱۷ گوشی های هوشمند مبتنی بر ویندوزفون خود را منتشر کرد اما نتوانست تاثیر قابل توجهی در بازار داشته باشد.بیل گیتس گفته است که بزرگترین اشتباه او در مایکروسافت، اجازه دادن به گوگل برای توسعه اندروید در بازار بوده است. وی تاکید کرد: “بزرگترین اشتباه این بود که من هیچ مداخله ای انجام ندادم تا مایکروسافت به اندروید وابسته نباشد.”

او گفت: “گوگل با کمک اندروید در شرایط برنده است. چیزی که ارزش آن بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار است و هزاران برنامه را در خود جای داده است.”

تلفن های مبتنی بر ویندوز مایکروسافت تاثیر قابل توجهی در بازار گوشی های هوشمند نداشته و از موفقیت گوشی های مبتنی بر اندروید یا ios برخوردار نشدند. این موضوع تا حد زیادی به مشکلات موجود در فروشگاه برنامه های این شرکت مرتبط بود و با وجود این که تلفن های مبتنی بر ویندوز در سال ۲۰۱۰ راه اندازی شد، اما تا سال ۲۰۱۷ به پایان فعالیت خود رسیدند.

در حال حاضر مایکروسافت یکی از با ارزش ترین شرکت های دنیا است اما به نظر می رسد مدیرعامل مایکروسافت انتظار رشد بیشتری را داشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.