فردا؛ انتقال قلب پیوندی از رشت به پایتخت

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛.

به گزارش جمهوریت ;

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

فردا؛ انتقال قلب پیوندی از رشت به پایتختمجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، از انتقال سومین قلب اهدایی توسط اورژانس خبر داد و اظهار کرد: سومین عملیات انتقال قلب صبح فردا انجام می‌شود؛ عضو پیوندی از یکی از بیمارستان‌های رشت و از فردی که دچار مرگ مغزی شده بود دریافت شد و به بیمارستان قلب شهید رجایی منتقل می‌شود.

وی با تاکید بر رضایت والدین فرد بیمار ادامه داد: این پرواز و عملیات جراحی با مدیریت سازمان اورژانس کشور و با همکاری اداره پیوند اتفاق خواهد افتاد؛ این ابتدای انجام انتقال اعضا و همراهی با اداره پیوند است و امید به پایداری این ارتباط داریم.

جزئیات جراحی قلب پیوندی از رشت به پایتخت

 سخنگوی اورژانس کشور درباره جزئیات جراحی گفت: بنا بر برنامه ریزی‌های انجام شده تیم اورژانس کشور ساعت ۷و نیم صبح به سمت رشت حرکت خواهد کرد و پس از پایان عمل در حوالی ساعت ۱۰:۳۰ صبح، تیم امدادی همراه با قلب اهدا شده به سمت تهران حرکت خواهد کرد.

خالدی گفت: در تلاش هستیم تا در کم‌تر از یک ساعت قلب را به بیمارستان برسانیم؛ ابتدا تیم اعزامی با هواپیما به فرودگاه مهرآباد و از آنجا با بالگرد به بیمارستان منتقل می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.