ظریف: تحریم‌های آمریکا علیه ایران نقض بارز حقوق بشر است

وزیر خارجه ایران از اعمال تحریم های یکجانبه، غیرقانونی و ظالمانه آمریکا علیه مردم کشورمان به عنوان نقض بارز حقوق بشر انتقاد و از مواضع خوب "گزارشگر ویژه اقدامات قهری یکجانبه" قدرانی کرد.وزیر خارجه ایران از اعمال تحریم های یکجانبه، غیرقانونی و ظالمانه آمریکا علیه مردم کشورمان به عنوان نقض بارز حقوق بشر انتقاد و از مواضع خوب "گزارشگر ویژه اقدامات قهری یکجانبه" قدرانی کرد.

به گزارش جمهوریت؛ ظریف که برای شرکت در کنفرانس بین المللی افغانستان در ژنو به سر می برد، روز سه شنبه با خانم میشل باشلت کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار آقای ظریف با اشاره به اتکای جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه مردم به عنوان تنها عامل پایدار برای حفظ و حراست از امنیت ملی کشور، احترام به حقوق بشر را نه تنها یک تعهد اخلاقی، بلکه یک الزام امنیت ملی دانستند.

ظریف همچنین با ابراز تأسف از سوءاستفاده ابزاری از مفاهیم والای حقوق بشری و بهره برداری ابزاری از سازوکارهای حقوق بشری سازمان ملل برای اعمال فشار بر کشورهای مستقل، صدور گزینشی قطعنامه های حقوق بشری علیه ایران را تقبیح کرد.

وزیر خارجه ایران از اعمال تحریم های یکجانبه، غیرقانونی و ظالمانه آمریکا علیه مردم کشورمان به عنوان نقض بارز حقوق بشر انتقاد و از مواضع خوب “گزارشگر ویژه اقدامات قهری یکجانبه” قدرانی کرد.

خانم باشلت نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، آمادگی خود را برای تعامل سازنده و مفید با ایران اعلام کرد.

لازم به ذکر است خانم باشلت پیش از این برای دو دوره چهار ساله، رئیس جمهور شیلی بوده است. وی در شهریور سال جاری به عنوان کمیسر عالی حقوق بشر منصوب شد.

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.