رشد ۶۰ درصدی وحوش در آلمابلاغ اسدآباد

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، روح الله زال پور، مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسدآباد گفت: سرشماری وحوش منطقه حفاظت شده آلمابلاغ به پایان رسید که در این سرشماری ۵۰ تا ۶۰ درصد آمار وحوشی، چون گونه‌های قوچ و میش، خرگوش، کفتار، گرگ، گراز، پرندگان شکاری و انواع پرندگان رشد داشته است.

به گزارش جمهوریت ;

رشد ۶۰ درصدی وحوش در آلمابلاغ اسدآبادبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، روح الله زال پور، مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسدآباد گفت: سرشماری وحوش منطقه حفاظت شده آلمابلاغ به پایان رسید که در این سرشماری ۵۰ تا ۶۰ درصد آمار وحوشی، چون گونه‌های قوچ و میش، خرگوش، کفتار، گرگ، گراز، پرندگان شکاری و انواع پرندگان رشد داشته است.

وی با اشاره به وجود گونه‌های مختلف حیوانات و پرندگان و نیز مراتع و پوشش گیاهی غنی این منطقه افزود: منطقه حفاظت شده آلمابلاغ در سال ۸۵ به عنوان منطقه شکارممنوع اعلام شده و در سال ۸۹ این منطقه به مساحت ۷۷۳۸ هکتار به منطقه حفاظت شده ارتقاء سطح یافته است.

مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسدآباد با اشاره به فصل زاد و ولد گرگ‌ها افزود: خوشبختانه تا کنون در رابطه با تعرض گرگ‌ها به انسان و یا احشام در این شهرستان موردی گزارش نشده و مشکلی خاصی در این راستا وجود ندارد.

زال پوربا بیان اینکه گرگ‌ها در شرایط عادی کاری با انسان ندارند، گفت: با توجه به فصل زاد و ولد گرگ‌ها برخی از افراد اقدام به برداشتن توله گرگ می‌کنند که این امر نیز در حس انتقام جویی و تعرض گرگ به انسان نقش بسزایی دارد.

انتهای پیام/ب

۶۰ درصد وحوش در آلمابلاغ اسدآباد رشد داشته است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.