آمارها نشان از موافقت جامعه با حجاب دارد

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت‌و‌گوی ویژه خبری امشب ۶ تیرماه با موضوع بررسی ابعاد اجرای طرح‌های عفاف و حجاب برگزار شد.

به گزارش جمهوریت ;

1به گزارش خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت‌و‌گوی ویژه خبری امشب ۶ تیرماه با موضوع بررسی ابعاد اجرای طرح‌های عفاف و حجاب برگزار شد.

در ابتدای برنامه اقبالی پژوهشگر حوزه حجاب و عفاف در ابتدا با اشاره به وضعیت حجاب و عفاف در جامعه گفت: در چهار دهه اخیر تحولات پوشش را در بحث عفاف و حجاب داشتیم، در اوایل انقلاب غالبا حجاب برتر انتخاب شده بود و بیش از ۹۰ درصد با حجاب بودند الان جهت تحولات به سمت کاهش حجاب و افزایش بد حجابی میل پیدا می‌کند، اما وقتی به آمار‌های پژوهش‌های معتبر مراجعه می‌کنیم هنوز نیمه پر لیوان و غلبه با حجاب است و بدحجابی هنوز به مسئله یا بحران در جامعه تبدیل نشده است البته واقعیت اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۱ طبق آمار ۷۸ درصد موافق حجاب بودند افزود:هنوز آمار‌ها نشان می‌دهد که جامعه ما موافق حجاب است، اما در جامعه بیشتر بدحجابی را می‌بینیم.

فرشته روح افزا استاد دانشگاه در ادامه برنامه با اشاره به اینکه ما در نوشتن قانون مشکل نداریم بلکه مسئله در اجرای قانون است گفت: متاسفانه برخی از نمایندگان مجلس خلاف قانون عفاف و حجاب مثلاً با خبرنگاران خارجی صحبت می‌کنند، در نمایشگاه کتاب امسال کتاب‌های پیدا شد که ضد حجاب مطالبی را نوشته بودند.

وی با اشاره به اینکه کار بنیادی در خصوص موضوع حجاب انجام نداده ایم افزود: در تئاتر، سینما، موسیقی و کتاب در خصوص مضرات بی‌حجابی و سود حجاب اقداماتی صورت نگرفته است.

روح افزا با اشاره به اینکه در خصوص عفاف و حجاب کار‌های فرهنگی صورت نمی‌گیرد افزود: یک چادر مشکی ساده را الان با قیمت ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان باید تهیه کرد و این رقم بسیار زیادی است.

نعیمه اسلاملو پژوهشگر حوزه حجاب با اشاره به اینکه وضعیت عفاف و حجاب خوب نیست گفت: جوانان ما آیا با آسیب‌ها و بی بند و باری‌های بی‌حجابی آشنا هستند متأسفانه معرفی کارکرد‌های حجاب به شدت مورد غفلت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: مرزبندی‌های گذشته که به شکل دو قطبی بین با حجاب‌ها و بی حجاب‌ها بود الان به شکل دیگری ظهور پیدا کرده است.

خبر در حال تکمیل…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.