بیانیه‌ی پایانی گروه ۲۰

رهبران کشورهای حاضر در نشست G20 در اوزاکا ژاپن در بیانیه پایانی خواستار پیشبرد تجارت آزاد و عادلانه و چند جانبه بین المللی شدند.

به گزارش جمهوریت ;

رهبران کشورهای حاضر در نشست G20 در اوزاکا ژاپن در بیانیه پایانی خواستار پیشبرد تجارت آزاد و عادلانه و چند جانبه بین المللی شدند.

به گزارش ایرنا در این بیانیه که خبرگزاری کیودو ژاپن منتشر کرده، آمده است که باید از تجارت شفاف و آزاد و عادلانه در بازارهای بین المللی حمایت شود. در این بیانیه به طور مستقیم به موضوع حمایت گرایی یکجانبه تجاری اشاره‌ای نشده است.

در این بیانیه با اشاره به تشدید تنش‌های ژیوپلتیک و تجاری آمده است: تجارت بین المللی و سرمایه گذاری و نوآوری موتورهای مهم رشد اقتصادی در دنیا هستند و اهمیت زیادی برای اشتغال زاییدارند.

همچنین در این بیانیه بر اهمیت توجه به تحولات اقلیمی تاکید شده و همه ۱۹ عضو از میان ۲۰ کشور به جز آمریکا از پیمان تحولات اقلیمی پاریس حمایت کرده‌اند.

گروه ۲۰ افزوده است که ترکیه و اتحادیه اروپا به طور کامل برای پیشرفت در مقابله با تحولات اقلیمی و اجرای دقیق پیمان پاریس در سال ۲۰۱۵ میلادی با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

واشنگتن در این اجلاس یک بار دیگر از تصمیمش برای خروج از این پیمان دفاع کرد.

گروه ۲۰ که پس از دو روز نشست خود را در اوزاکا ژاپن خاتمه داد، نمایندگی ۸۰ درصد از رشد اقتصادی دنیا و ۸۵ درصد از تولید ناخالص داخلی جهان هستند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.