مایکروسافت به ۱۰ هزار نفر هشدار امنیتی داد / بیش از ۱۶۰۰ حساب کاربری شخصی در معرض آسیب پذیری قرار دارند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.

به گزارش جمهوریت ;

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شرکت مایکروسافت اعلام کرد بیش از ۱۶۰۰ حساب کاربری کاربران این شرکت تحت تاثیر حمله هکری قرار گرفته اند و حداقل ۱۰ هزار نفر نیز در آستانه آسیب پذیری قرار دارند.

 به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، مایکروسافت به حدود ۱۰ هزار نفر هشدار داده که به علت حمله هکرهایی که طی سال گذشته سازمان های دولتی را هدف گرفته بودند، در خطر قرار دارند. این شرکت اعلام کرده که کاربران نباید این هشدار را ساده گرفته و نسبت به آن بی تفاوت باشند.

  این غول نرم افزاری اعلام کرد که حدود ۸۴ درصد از این حملات روی کسب و کارها تاثیر می گذارد و  ۱۶ درصد باقی مانده در حساب های ایمیل شخصی تاثیر گذار است. این آمار نشان می دهد که میزان حملات  دولتی تا چه حد افزایش یافته و خطرناک شده است.

طبق گفته مایکروسافت، بیشتر این حملات از سوی هکرهایی در ایران، کره شمالی و روسیه رخ داده است. حداقل یکی از این گروهها، که مایکروسافت آن را به عنوان استرونتیوم معرفی می کند، گروهی از هکرهای مظنون به وابستگی به دولت روسیه است؛ گروهی که مدتی پیش در سال ۲۰۱۶ حملاتی علیه کمیته ملی دموکرات  ایالات متحده و سپس در ژوئن ۲۰۱۷ علیه بانک ها و زیرساخت های فناوری اوکراین ترتیب داد.

مایکروسافت در سال گذشته نیز هشدار داد که گروه های هکری قصد دارند به اطلاعات سه نامزد انتخابات ایالتی میان دوره نفو کنند. این هشدار در همان زمان نشان می داد که نفوذ هکرها در حساب های کاربری افراد تا چه حد خطرناک خواهد بود. با این وجود این بار مایکروسافت به شکل واضحی به حساب های کاربران اشاره و تاکید کرده که فارغ از ارگان های دولتی اکنون شرایط برای کاربران عادی نیز بسیار حساس است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.