امروز ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۷ ب.ظ

زن نیکوکاری که برای ۴۵ کودک یتیم مادری کرد! +فیلم

 به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، «کونگ ژنلان»، زن ۷۱ ساله اهل استان شانگژی چین  به تازگی به سوژه رسانه‌های این کشور تبدیل شده است.

به گزارش جمهوریت ;

زن فرشته خویی که برای ۴۵ کودک یتیم مادری کرد! + فیلم/// به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، «کونگ ژنلان»، زن ۷۱ ساله اهل استان شانگژی چین  به تازگی به سوژه رسانه‌های این کشور تبدیل شده است. این زن نیکوکار چهار دهه از عمرش را برای مراقبت و بزرگ کردن ۴۵ کودک یتیم صرف کرده است. کونگ اگرچه خود دارای درآمد ناچیز بود، اما در طول این سال‌ها توانست هزینه خوراک، پوشاک و تحصیل این ۴۵ کودک یتیم را فراهم کند.

ماجرای تاثیرگذار زندگی این زن هنگامی رقم خورد که او یک روز یکی از کودکان یتیم یتیم‌خانه‌ای در نزدیکی محل زندگی‌اش را در آغوش گرفت و احساس کرد می‌تواند برای او زندگی بهتری بسازد. او با گذشت زمان و طی مدت ۴۷ سال ۴۵ کودک یتیم را برای سرپرستی پذیرفت. کودکانی که اکنون برخی از آن‌ها تبدیل به پزشک و وکیل شده‌اند. کونگ در حالی ۴۵ کودک یتیم را بزرگ کرده است که اکنون کوچکترین این کودکان یک کودک ۹ ماهه است.

اکنون کودکان دیروزی که کونگ بزرگ کرده است و امروز در مشاغل گوناگون مشغول به کار شده‌اند هزینه‌های زندگی این مادر دلسوز و نیکوکار را تامین می‌کنند. او در مصاحبه‌ای که به تازگی با یکی از سیات‌های معتبر چینی انجام داده زوایایی از این زندگی رویایی خود را بازگو کرده است. کونگ در این مصاحبه گفت که او طی این مدت تنها به مدت ۲ ساعت در شب استراحت می‌کرد و می‌خوابید. از نظر کونگ تحصیل بهترین راه‌حل برای مبارزه با فقر بود و به همین دلیل او تمام این کودکان را به مدرسه فرستاد. برخی کودکان او با گذشت زمان روانه دانشگاه شدند، برخی معلم شدند و برخی دیگر نیز پزشک. کونگ با وجود کهولت سن و علیرغم اینکه با بیماری دست‌وپنجه نرم می‌کند همچنان به سرپرستی کودکان یتیم می‌پردازد.

گفتنی است؛ کونگ نخستین زن فداکاری نیست که نیکوکاری‌اش به سوژه رسانه‌ها تبدیل شده است. در سال ۲۰۱۷ «چانگمائو»، دیگر شهروند چینی که اقدام به نگهداری و مراقبت از ۳۰ دختر یتیم به مدت ۳۷ سال کرده بود خبرساز شد. همچنین ۴ سال پیش فداکاری «چن تیان ون» که به همراه همسرش ۴۰ کودک یتیم معلول را به مدت ۲۶ سال نگهداری کردند به سوژه رسانه‌ها تبدیل شد.

انتهای پیام/

اقدام انساندوستانه زن چینی در نگهداری ۴۵ کودک یتیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.