امروز ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۶:۰۰ ب.ظ

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان

لزوم بررسی علت افزایش 25 درصدی نرخ نان در برخی از مناطق کشور / لزوم بررسی علت قطع و وصل تلفن همراه در شهرهای مختلف کشور که منجر به خسارت به مردم شده است،لزوم بررسی علت افزایش 25 درصدی نرخ نان در برخی از مناطق کشور / لزوم بررسی علت قطع و وصل تلفن همراه در شهرهای مختلف کشور که منجر به خسارت به مردم شده است،

به گزارش جمهوریت به نقل از خانه ملت، محمدعلی وکیلی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنه ۱۰ شهریور) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد.

– تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی به وزیر نیرو؛ تسریع در تهیه آیین نامه اجرایی بند (الف) ماده ۲۷ احکام دائمی برنامه های توسعه ای کشور درباره تاکید سازمان ستاد آب کشور بر مبنای حوزه های آبریز، تذکر به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ لزوم پاسخگویی درخصوص اعمال سهمیه ایثارگران برای کنکور سراسری به صورت سلیقه ای و مغایر نظر قانونگذار، تذکر به وزیر نیرو؛ لزوم تجدیدنظر درخصوص قیمت برق مصرفی در شرایط سخت اقتصادی.

– تذکر منصور مرادی به وزیر راه و شهرسازی؛ علت بی توجهی به جاده های حوزه انتخابیه، همچنین علت تعطیلی طرح های عمرانی در استان کردستان.

– تذکر سیدناصر موسوی لارگانی به وزیر صمت؛ لزوم بررسی علت افزایش ۲۵ درصدی نرخ نان در برخی از مناطق کشور، تذکر به وزیر ارتباطات؛ لزوم بررسی علت قطع و وصل تلفن همراه در شهرهای مختلف کشور که منجر به خسارت به مردم شده است، تذکر به رئیس جمهور، وزرای فرهنگ و اطلاعات؛ لزوم ارائه توضیح درخصوص علت معرفی مستند “در جستجوی فریده” به عنوان نماینده سینمای ایران در جشنواره اسکار که مستندی ضددین و خلاف موازین ملی است.

– تذکر سیدمحمدجواد ابطحی به رئیس جمهور درباره تسریع در تخصیص مطالبات بیمه دی از بنیاد شهید و حل فوری مشکل درمان جانبازان و ایثارگران.

– تذکر علی کرد به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ لزوم نظارت بر توزیع عادلانه کاغذ به مطبوعات استان سیستان و بلوچستان.

– تذکر سیدمحسن علوی به وزیر بهداشت؛ بررسی علت بی عدالتی در تخصیص منابع بسته طرح تحول سلامت و ماده ۹۲ در استان فارس، همچنین علت اینکه چرا تخصیص کل منابع این حوزه به شیراز بوده است؟

– تذکر رضا انصاری و ۱۳ نماینده دیگر به وزیر راه و شهرسازی؛ لزوم تسریع در تعیین تکلیف مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس.

– تذکر نبی هزارجریبی و ۳ نماینده دیگر به وزیر بهداشت؛ علت تاخیر در پاسخگویی به درخواست ۸۴ نماینده مجلس در حمایت از تولیدات ارتوپدی و ستون فقرات در استان کردستان.

– تذکر سیده حمیده زرآبادی به وزیر کشور؛ لزوم استقرار پاسگاه انتظامی در روستای مینودشت شترخان از توابع الموت شرقی، تذکر به وزرای جهاد کشاورزی و نیرو؛ تسریع در تامین آب کشاورزی و تامین اعتبار برای انتقال آب رودخانه شاهرود، تذکر به وزیر جهاد کشاورزی؛ تسریع در تامین اعتبار برای احداث استخر ذخیره آب کشاورزی در روستاهای حوزه انتخابیه.

– تذکر محمدرضا نجفی به وزرای نفت و اقتصاد؛ تسریع در اقدام عملی برای جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه نفت و پالایشگاه های گاز، لزوم نصب کارتخوان برای کارشناسان دادگستری و شعب حل اختلاف.

تذکر محمدعلی وکیلی نماینده مردم تهران به وزرای دادگستری و کشور درباره تسریع در تعیین تکلیف سهم داران تعاونی قضات به رغم گذشت ۱۳ سال، اخذ وجوه از اعضا و بلاتکلیفی آن ها.

تذکر حشمت الله فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام آباد غرب به رئیس جمهور درباره لزوم اجرای مزایای بند الف ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه تحت عنوان حقوق مناطق جنگی به آموزشگاه های فنی استان کرمانشاه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.