امروز ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۷:۳۷ ق.ظ

بیوگرافی محسن کیایی

محسن کیایی در ۶ شهریور ۱۳۶۰ در شهر تهران به دنیا آمد.محسن کیایی در ۶ شهریور ۱۳۶۰ در شهر تهران به دنیا آمد.

محسن کیایی در ۶ شهریور ۱۳۶۰ در شهر تهران به دنیا آمد. او پس از پایان تحصیلات متوسطه به دانشگاه رفت و مدرک لیسانس خود را در رشته‌ی نمایش از دانشگاه آزاد اسلامی دریافت کرد.

 

محسن فرزند دوم خانواده است و دو برادر به نام‌های مصطفی کیایی و میلاد کیایی دارد که مصطفی ۵ سال بزرگ‌تر و میلاد هفت سال از او کوچک‌تر است.

 

ورود به عرصه بازیگری و هنر

 

محسن کیایی فعالیت خود را با بازی در سریال کودک «رویای گلی» و سریال «شاهین می‌خواند» از سال ۱۳۷۹ شروع کرد و با بازی در سریال پرده نشین که نقش یک روحانی را ایفا می‌کرد به شهرت رسید.

 

او فعالیت سینمایی خود را با فیلم «بعدازظهر سگی» شروع کرد. بعدازظهر سگی سگی به کارگردانی مصطفی کیایی (برادر محسن) و با بازی رضا عطاران و مجید صالحی، بهاره رهنما، علی صادقی و سعید آقاخانی محصول سال ۱۳۸۸ است.

 

ازدواج و همسر

 

محسن کیایی در ۲۱ سالگی با سهیلا امیرحسینی در تئاتر آشنا شد و پس از سه سال در ۲۴ سالگی با هم ازدواج کردند. محسن می‌گوید اگر در سن پایین ازدواج نکرده بودیم با شرایط الآن خیلی سخت بود ازدواج کنیم. این زوج ارتباط دوستانه ای با یکدیگر دارند. این زوج تاکنون بچه‌دار نشده اند و یکی از برنامه های آینده این زوج در آینده بچه‌دار شدن است!

 

بازی فوتبال

 

محسن کیایی از ۱۴ سالگی فوتبال بازی کرده است و عضو تیم های جاوید، شهدا، جوانان، پرسپولیس و جوانان بهمن بوده است اما به علت آسیب شدید زانوی پا به اجبار فوتبال را رها کرد و به‌سوی تئاتر رفت، اما همچنان در تیم فوتبال هنرمندان بازی می‌کند.

 

محسن یکی از طرفداران شیش آتیشه ی پرسپولیس است و بازی های این تیم را پیگیری می‌کند. (پ.ن: دمش گرم) او احمدرضا عابدزاده را اسطوره خود می‌داند و از بین بازیکنان خارجی طرفدار بوفون است. محسن مسلمان و مهدی طارمی از دوستان او هستند.

 

 

کشف استعداد بازیگری

 

محسن کیایی می‌گوید: در همان دوران مدرسه اولین جایزه تئاترم را گرفتم و فهمیدم استعداد بازیگری دارم، اما قبل از آن عمویم اسم من را طوطی گذاشته بود. من از آن بچه‌هایی بودم که خیلی حرف می‌زدم و جوک‌های بی‌مزه تعریف می‌کردم و به همین دلیل عمویم من را طوطی صدا می‌زد.

 

در مدرسه هم دبیرهای پرورشی‌مان به خاطر حضور من در تئاتر به حدی من را قبول داشتند که کلید اتاقشان را به دست من می‌دادند و تئاتر هم بهانه‌ خوبی برای از کلاس در رفتن بود. ما به بهانه تئاتر از کلاس بیرون می‌آمدیم و دورهم جمع می‌شدیم و بعد هم دوستانمان را جمع و برایشان اجرا می‌کردیم تا اینکه در ۱۷ سالگی اولین تئاتر حرفه‌ای ام را در جشنواره نمایشگران فردا در کرج روی صحنه اجرا کردم.

 

داوران آن جشنواره گلاب آدینه، داریوش ارجمند، حسین مسافر آستانه و مهدی هاشمی بودند و من در آن جشنواره استانی جایزه ۱ بازیگری را گرفتم و از آن زمان بازیگری برایم جدی شد.

 

فوت مادر

 

محسن کیایی یکی از بدترین اتفاقات زندگی خود را فوت مادرش می‌داند. مادر وی در ۱۴ دی ۱۳۹۶ درگذشت. (روحش شاد)

 

 

کارنامه هنری محسن کیایی

فیلم های تلویزیونی

 

راه در رو (سعید آقاخانی)

پرده‌نشین (بهروز شعیبی)

مهمانان ویژه (بازیگر و نویسنده) – (۱۳۹۱)

سر به راه (سعید سلطانی ۱۳۹۳)

کشیک قلب (حسین مهکام ۱۳۹۵)

 

فیلم های سینما

 

جشن دلتنگی (۱۳۹۶)

چهارراه استانبول (۱۳۹۶)

لونه زنبور (بازیگر و نویسنده) (۱۳۹۶)

خیابان دیوار (۱۳۹۶)

استیگمات (۱۳۹۶)

ایستگاه اتمسفر (۱۳۹۵)

سد معبر (۱۳۹۵)

یک روز بخصوص (۱۳۹۴)

نقطه کور (۱۳۹۴)

بارکد (۱۳۹۴)

عصر یخبندان (۱۳۹۳)

خط ویژه (۱۳۹۲)

ضد گلوله (۱۳۹۰)

بعد از ظهر سگی (۱۳۸۸)

 

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.