شهادت یک شاهد تازه در پرونده قتل خاشقجی

دادگاه غیابی ۲۰ شهروند سعودی به اتهام قتل جمال خاشقجی در استانبول آغاز شد

به گزارش جمهوریت ، به نقل از سی.ان.ان، از برگزاری دادگاه غیابی ۲۰ شهروند سعودی  به اتهام قتل جمال خاشقجی در استانبول خبر داده است . این دادگاه روز گذشته -جمعه-  آغاز و به صورت غیابی برگزار شده و احمد الاسیری، معاون سابق اطلاعات عربستان و سعود القحطانی، از مشاوران سابق ولیعهد عربستان از مظنونان هستند. . نامزد وی امیدوار است که این پرونده در نهایت به کشف سرنخ‌هایی درباره اینکه بقایای جسد خاشقجی کجاست، بینجامد.

آنکارا از دولت عربستان خواسته تا این مظنونان را مسترد کند و آنها در ترکیه که محل وقوع جرم است، محاکمه شوند. اما ریاض از این درخواست تبعیت نکرده است.

این دادگاه غیابی امید تازه‌ای برای خدیجه جنگیز، نامزد جمال خاشقجی، روزنامه نگار مخالف سعودی است که از برقراری عدالت برای وی لحظه‌ای درنگ نکرده است. بی بی سی نیز گزارش داده است که شاهد جدیدی برای شهادت درباره این قتل پیدا شده که در دادگاه حاضر شده است.

وی در بیانیه‌ای مکتوب برای سی.ان.ان نوشت:‌ من از تمامی راه‌های قانونی برای مسئول دانستن قاتلان جمال خاشقجی استفاده می‌کنم و تا زمانیکه برای او عدالت را اجرا نکرده‌ام دست برنمی‌دارم. قاتلان جمال و آنهایی که دستور قتلش را دادند تاکنون از عدالت گریخته‌اند. من امیدوارم که این پرونده جنایی در ترکیه به کشف بقایای جسدش، شواهد علیه قاتلان و شواهد درباره آنهایی که در این قتل دست داشتند، بینجامد.

اگنس کالامارد، گزارشگر ویژه سازمان ملل نیز در این دادگاه حاضر است تا از خدیجه جنگیز حمایت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.