نمایندگان مجلس هر هفته تست کرونا می دهند

قالیباف گفت: روزهای یکشنبه که نمایندگان از حوزه انتخابیه خود می آیند حتما از آن ها تست کرونا گرفته می شود

خانه‌ ملت نوشت: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ۴ محل برای برگزاری کمیسیون های تخصصی مجلس که میهمان دعوت می کنند، تعیین شده است تا پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بهتر رعایت شود.


غلامرضا نوری قزلجه
در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۲۵ تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی اظهار داشت: خطرات بیماری کرونا جدی تر شده و اخیرا باز هم یکی از نمایندگان مجلس به دلیل ابتلا به این ویروس درگذشته است.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولیت مستقیم مجلس به رئیس و نواب برمی گردد، بیان کرد: پیشنهاد می کنم روش هایی برای کاهش خطرات بیماری کرونا در مجلس رعایت شود زیرا می ترسم به جای اینکه مسائل را حل کنیم خود جزء مسائل شویم.

وی افزود: تراکم جمعیت در صحن و کمیسیون ها را شاهد هستیم و برای جلوگیری از خطرات کرونا می توانیم از روش هایی که در ماه های پایانی مجلس دهم مانند ارتباط تصویری که زیرساخت های آن موجود است استفاده کنیم.

نوری قزلجه گفت: می توانیم همچنین از روش های غیرحضوری، حضور یک دوم و یک سوم نمایندگان در مجلس استفاده کنیم تا به کنترل بیماری کرونا کمک شود.

دکتر محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر نوری قزلجه، اظهار داشت: این موضوع بسیار مهم است و پیش از شروع جلسه نیز بر آن تاکید کردم. در برگزاری صحن با توجه به فاصله های محل استقرار نمایندگان مشکلی نداریم و پروتکل ها رعایت می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از نمایندگان نیز خواهش می کنم تا فاصله گذاری را در نقاط مختلف صحن رعایت کنند.

وی با بیان اینکه در کمیسیون ها جلسات زیادی تشکیل می شود، افزود: زمان برگزاری کمیسیون ها باید محدود شود و برای کمیسیون هایی که میهمان دعوت می کنند ۴ محل تعیین شده تا با توجه به امکاناتی که در آن جا وجود دارد فاصله گذاری رعایت شود.

دکتر قالیباف گفت: روزهای یکشنبه که نمایندگان از حوزه انتخابیه خود می آیند حتما از آن ها تست کرونا گرفته می شود، همچنین سعی می کنیم با رعایت پروتکل های بهداشتی آسیب را به حداقل می رسانیم تا اگر ضرورت پیدا کند اقدامات بعدی انجام می شود./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.