تعلیق حساب های جعلی توسط توئیتر

تارنمای روزنامه واشنگتن پست گزارش داد: توئیتر اقدامات علیه حساب های جعلی و مشکوک را به شدت افزایش داده و در ماه های اخیر هر روز بیش از یک میلیون حساب را به منظور کاهش اطلاعات نادرست در برنامه کار نامزدهای انتخاباتی (در انتخابات میان دوره ای آمریکا) تعلیق کرده است.تارنمای روزنامه واشنگتن پست گزارش داد: توئیتر اقدامات علیه حساب های جعلی و مشکوک را به شدت افزایش داده و در ماه های اخیر هر روز بیش از یک میلیون حساب را به منظور کاهش اطلاعات نادرست در برنامه کار نامزدهای انتخاباتی (در انتخابات میان دوره ای آمریکا) تعلیق کرده است.

طبق گزارشی که روزنامه واشنگتن پست امروز (شنبه) منتشر کرده، شرکت توئیتر به صورت بی سابقه ای در حال تعلیق حساب های کاربری جعلی است. این شرکت بیش از ۷۰ میلیون حساب را در ماه مه و ژوئن تعلیق کرد و این اقدام را در ماه جولای (تیر ۹۷) نیز ادامه داده است.

این روزنامه افزوده است: زمانی که توئیتر زیر فشار کنگره افشا کرد، روسیه از حساب های جعلی برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا استفاده کرده، میزان تعلیق حساب ها توسط این شرکت از ماه اکتبر (مهر ۹۶) بیش از دوبرابر شد.

حذف این چنینی حساب های ناخواسته ممکن است منجر به کاهش شمار کاربران ماهانه توئیتر شود، زیرا کاربران قانونی مساله ای مهم برای قیمت سهام این شرکت هستند.

اتفاقات پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برخی بازیگران بزرگ صنعتی را به بحران کشید و آنها را وارد پرونده هایی برای بررسی موشکافانه عملکرد آنها کرد. رهبران سیاسی درخواست کرده اند که «سیلیکون ولی» در انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا عملکرد بهتری داشته باشد.

به نوشته واشنگتن پست، برخی افراد در شرکت توئیتر اعلام کردند تغییرات اخیر به علت فشارهای وارده از سوی کنگره آمریکا بوده که پس از در اختیار قرار گرفتن بیش از ۳۰۰۰ حساب کاربری توسط یک ترول روسی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، آغاز شده است.

اطلاعات به دست آمده توسط واشنگتن پست جریان مداوم تعلیق حساب ها را از ماه دسامبر نشان می دهد که ۱٫۲ میلیون یعنی حدود ۵۰ درصد بیش از میانگین هر ماه تعلیق شده است.

انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا قرار است سه شنبه ششم نوامبر ۲۰۱۸ برابر با ۱۵ آبان ۱۳۹۷ برگزار شود که در آن نمایندگان از ۳۹ ایالت با یکدیگر به رقابت می کنند.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.