وقتی رفیقدوست نایب رئیس ظریف بود

محسن رفیق‌دوست در بخشی از کتاب برای تاریخ می‌گویم (جلد سوم) به ماجرای تشکیل «مجمع ادوار وزرا» اشاره کرده خوانش آن خالی از لطف نیست.

به گزارش جمهوریت ، محسن رفیق‌دوست در بخشی از کتاب برای تاریخ می‌گویم (جلد سوم) به ماجرای تشکیل «مجمع ادوار وزرا» اشاره کرده خوانش آن خالی از لطف نیست.

رفیق‌دوست در این رابطه می‌گوید: 

حدود سه سال پیش، آقای غلامرضا شافعی که زمانی وزیر صنایع و معاون برنامه و بودجه بود، از همه وزرا و معاونین نخست وزیر در طول ۳۷ سال گذشته دعوت کرد. اکثرا آمده بودند. گفت: می‌خواهیم مجمع ادوار وزرا و معاونین رئیس جمهور تشکیل دهیم، نسبت به مسائل روز به دولت کمک کنیم.

استقبال کردیم. هفته پیش (نیمه اول مردادماه سال ۹۷) برای اولین بار دیدیم که آنجا تبدیل به هفت کمیسیون شده است. مثلا در کمیسیون سیاسی دفاعی امنیتی‌اش چهار وزیر دفاع، چهار وزیر امور خارجه، چهار وزیر کشور، چهار وزیر اطلاعات و سه چهار نفر معاون رئیس جمهور و معاون نخست وزیر، حتی معاون آقای احمدی نژاد هم بود. انتخابات هم کردند، آقای ظریف وزیر و بنده نایب رئیس شدم. در حالی که از من قَدَرتر آنجا بودند. قرار شد در این جلسات در مورد مسائل سیاسی امنیتی نظامی بحثهای…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.